Zawód doradcy podatkowego

Zawód doradcy podatkowego
Doradca podatkowy to osoba, która w sposób kompleksowy i wszechstronny zajmuje się tematyką podatków.
 
Udziela informacji z zakresu obowiązującego prawa podatkowego, a także prowadzi księgi podatkowe, sporządza stosowne deklaracje i dokumentacje. Nie każdy może jednak wykonywać taki zawód. Aby zostać doradcom podatkowym trzeba posiadać stosowne kwalifikacje i kompetencje. Osoby, które mogą wykonywać omawiany zawód to w szczególności: osoby fizyczne, które wpisane są na listę doradców podatkowych, biegli rewidenci, a także radcowie prawni i adwokaci.

Profesjonalni doradcy podatkowi mogą pomagać swoim klientom  na różne sposoby - przede wszystkim przez udzielanie porad i wskazówek.

Mogą ponad to reprezentować poszczególne osoby w sporach z władzami skarbowymi, przygotowywać odwołanie od konkretnych decyzji. Doradca podatkowy musi posiadać pewne cechy, które ułatwią mu wykonywanie pracy. Z pewnością będzie to odpowiedzialność i rzetelność, a także perfekcja pracy. Tutaj nie może być mowy o jakiejkolwiek pomyłce. Zatem doradca podatkowy musi posiadać specjalistyczną wiedzę i być na bieżąco z tym, co dzieje się w prawie podatkowym.
Opinie o firmach (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Oceń firmę
jako pierwszy

Prawo jazdy upoważnia do kierowania pojazdem siln...
Księgowość jest bardzo istotną kwestią jeżel...
Kredyt obrotowy jest dedykowany dla przedsiębiorc...
Nie każdy zna przepisy prawa, bo na co dzień si...
Potrzebujecie skorzystać z usług radcy prawnego?...
Najczęstszą zmorą każdego podatnika jest urzą...