Własny lokal mieszkalny

Własny lokal mieszkalny

Własny dom to marzenie wielu osób. Posiadanie ziemi, pięknego ogrodu przed domem, intymność i brak wszechobecnych sąsiadów to niewątpliwe plusy zamieszkiwania w domu jednorodzinnym. W takim miejscu możemy zapewnić sobie spokój bez obaw, że zaleje nas sąsiad z góry, albo studenci z piętra niżej zrobią wieczorną imprezę. Przy domu możemy uprawiać rośliny, sadzić drzewa, kwiaty. W takim miejscu możemy też prawdziwie odpocząć po ciężkim dniu. Prywatność jest tutaj na wyciągnięcie ręki i nikt i nic jej nie zagraża. Chyba, że wybudujemy nasz dom obok często użytkowanych torów kolejowych, albo często przejeżdżanej drogi. W domu prywatnym mamy dużo przestrzeni. Dzieci mogą tu swobodnie biegać, a także korzystać z możliwości zabawy przed budynkiem. Jeśli zadbamy o bezpieczne ogrodzenie, z pewnością nie stanie się im nic złego.

 

Nie mniej jednak nie każdy chce mieszkać w domu jednorodzinnym. Podstawowym tego powodem są duże koszty wybudowania takiego lokalu mieszkalnego. Trzeba bowiem zakupić działkę i rozpocząć budowę, lub zlecić prace profesjonalnej formie. Część osób wybiera zatem mieszkania w bloku. Są łatwiej dostępne i atrakcyjne pod względem lokalizacji. Współczesne osiedla mieszkaniowe z jednej strony otoczone są zielenią, a z drugiej strony w kilka chwil można się przedostać z nich do centralnych części miasta. Mieszkając w bloku zazwyczaj w bliskim otoczeniu znajdziemy szkoły, przedszkola, zakłady pracy, liczne sklepy, place zabaw, biblioteki, teatry, kina. Zarówno koszty nabycia mieszkania, jak i koszty jego eksploatacji są nieco niższe, niż koszty użytkowania domu jednorodzinnego.

 

Nie można jednoznacznie określić, czy lepsze jest mieszkanie w bloku czy też w domu jednorodzinnym. Nie brakuje bowiem zwolenników zarówno jednej, jak i drugiej opcji.  

Opinie o firmach (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Ocena: 5/5 (6 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy