Własny lokal mieszkalny

Własny lokal mieszkalny

Własny dom to marzenie wielu osób. Posiadanie ziemi, pięknego ogrodu przed domem, intymność i brak wszechobecnych sąsiadów to niewątpliwe plusy zamieszkiwania w domu jednorodzinnym. W takim miejscu możemy zapewnić sobie spokój bez obaw, że zaleje nas sąsiad z góry, albo studenci z piętra niżej zrobią wieczorną imprezę. Przy domu możemy uprawiać rośliny, sadzić drzewa, kwiaty. W takim miejscu możemy też prawdziwie odpocząć po ciężkim dniu. Prywatność jest tutaj na wyciągnięcie ręki i nikt i nic jej nie zagraża. Chyba, że wybudujemy nasz dom obok często użytkowanych torów kolejowych, albo często przejeżdżanej drogi. W domu prywatnym mamy dużo przestrzeni. Dzieci mogą tu swobodnie biegać, a także korzystać z możliwości zabawy przed budynkiem. Jeśli zadbamy o bezpieczne ogrodzenie, z pewnością nie stanie się im nic złego.

 

Nie mniej jednak nie każdy chce mieszkać w domu jednorodzinnym. Podstawowym tego powodem są duże koszty wybudowania takiego lokalu mieszkalnego. Trzeba bowiem zakupić działkę i rozpocząć budowę, lub zlecić prace profesjonalnej formie. Część osób wybiera zatem mieszkania w bloku. Są łatwiej dostępne i atrakcyjne pod względem lokalizacji. Współczesne osiedla mieszkaniowe z jednej strony otoczone są zielenią, a z drugiej strony w kilka chwil można się przedostać z nich do centralnych części miasta. Mieszkając w bloku zazwyczaj w bliskim otoczeniu znajdziemy szkoły, przedszkola, zakłady pracy, liczne sklepy, place zabaw, biblioteki, teatry, kina. Zarówno koszty nabycia mieszkania, jak i koszty jego eksploatacji są nieco niższe, niż koszty użytkowania domu jednorodzinnego.

 

Nie można jednoznacznie określić, czy lepsze jest mieszkanie w bloku czy też w domu jednorodzinnym. Nie brakuje bowiem zwolenników zarówno jednej, jak i drugiej opcji.  

Opinie o firmach (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (1 opinia)
Ocena: 5/5 (1 opinia)

Kredyt obrotowy jest dedykowany dla przedsiębiorc...
Wyróżnić można kilka rodzajów pod...
Czasy pandemii są bardzo trudnym okresem dla wiel...
Biblioteczka to mebel, bez którego ciężko sobie...
DMD Tonery to prężnie rozwijająca się rzeszows...
Poszukujesz wysokiej renomy przedsiębiorstwa, w k...