Prawo rodzinne, a kwestia porwania rodzicielskiego

Prawo rodzinne, a kwestia porwania rodzicielskiego
Porwanie rodzicielskie może wydawać się sprawą bardzo kontrowersyjną, nie mniej jednak zawsze wiąże się z ludzkimi dramatami. W takich sprawach najbardziej cierpią dzieci. Do porwania rodzicielskiego dochodzi wówczas, gdy jeden z rodziców chociażby wywozi dziecko za granicę i tam je przetrzymuje. Może on wyjechać pod pretekstem krótkotrwałej wycieczki, po czym pozostać w miejscu na stałe. Do tego typu spraw dochodzi niestety nierzadko. Wiąże się to przede wszystkim z tym, iż jedna ze stron pozbawiona jest możliwości utrzymywania bezpośrednich kontaktów z dzieckiem. 
 
Porwanie rodzicielskie może prowadzić do prawdziwego wyłomu w życiu dziecka, szczególnie wówczas, gdy zabiera je rodzic, który nie utrzymywał zbyt częstych kontaktów z pociechą.
 
Porwanie rodzicielskie może wówczas sprawić, że dziecko stanie się wyobcowane, będzie tęskniło za rodzicem, z którym do tej pory mieszkało - najczęściej za matką. Sprawy dotyczące prawa rodzinnego nierzadko bywają bardzo trudne. Mamy tu do czynienia z licznymi problemami, zagadnieniami. Sąd stoi jednak zawsze na stanowisku dobra dziecka. Ocenia, co będzie dla niego optymalne, która sytuacja będzie mu sprzyjała, a która niekoniecznie. 
 
Pamiętajmy, że to właśnie dzieci najbardziej przeżywają rozstanie, a także problemy swoich rodziców.
 
Ciężko jest im zrozumieć, dlaczego nagle tata zniknął lub dlaczego mama już nie kocha taty. Im starsze dziecko, tym łatwiej jest mu określone problemy zrozumieć, ale nierzadko wymagana jest tu specjalistyczna pomoc psychologiczna. Psycholog pomoże dziecku przepracować pewne problemy, w określonej sytuacji konieczna może też okazać się terapia, która w sposób jasny, ale też czytelny wytłumaczy dziecku zachodzące w jego życiu zmiany. Zdecydowanie nie możemy zapomnieć o naszych dzieciach na czas rozwodu. Nie powinny one żaden sposób poczuć się w tym czasie zaniedbane i odrzucone. Nawet, gdy mamy wiele osobistych problemów, dziecko powinno być dla nas priorytetem.
Opinie o firmach (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (4 opinie)
Ocena: 5/5 (6 opinii)