Pożyczka hipoteczna dla kogo?

Pożyczka hipoteczna dla kogo?

Kosztowne przedsięwzięcia zazwyczaj wiążą się z koniecznością zaciągnięcia kredytu gotówkowego. Podkarpacki Fundusz Rozwoju oferuje pożyczki na zakup nieruchomości komercyjnych dla firm na terenie województwa podkarpackiego. Pożyczka hipoteczna to zazwyczaj zobowiązanie wieloletnie, dlatego warto przeanalizować swoje możliwości finansowe.

Pożyczka hipoteczna przeznaczona jest dla przedsiębiorców z sektora MŚP, czyli przedsiębiorców mikro, małych oraz średnich, którzy prowadzą działalność gospodarczą na terenie województwa podkarpackiego, a także mają zarejestrowaną siedzibę firmy lub jeden z jej oddziałów na wspomnianym terytorium. Pożyczka hipoteczna w PFR związana jest z możliwością pożyczenia od 500 tysięcy złotych do 1 mln złotych na 10 lat spłaty z możliwością wcześniejszego zwrotu zobowiązań finansowych. Aby skorzystać z pożyczki hipotecznej, przedsiębiorca musi włożyć w zakup planowanej nieruchomości ok. 10% wkładu własnego.

Atutem pożyczki hipotecznej w PFR jest zmienne oprocentowanie od 1,44% w skali roku, możliwość pożyczenia dużych kwot pieniężnych, jak również długi okres spłaty (10 lat), jednakże pieniądze można spłacić wcześniej w zależności od dostępnych środków finansowych. Za rozpatrzenie wniosku nie jest pobierana żadna prowizja, a sam okres karencji trwa do 6 miesięcy. Prowizja za podpisanie umowy wynosi od 0% do 2%. Decydując się na pożyczkę w Podkarpackim Funduszu Rozwoju, można liczyć na ciągły nabór, a także na doradztwo zespołu ekspertów w związku ze sprawami finansowymi. Z pożyczki hipotecznej można sfinansować przede wszystkim lokale użytkowe i usługowe, biura, magazyny, a także całe budynki, np. firmowe, hotele, galerie handlowe oraz inne podobne obiekty. Aby skorzystać z pożyczki, wystarczy uzupełnić wniosek i przesłać go wraz z innymi wymaganymi dokumentami do biura (można również osobiście dostarczyć dokumenty), a jeżeli wniosek zostanie pozytywnie rozpatrzony podpisać umowę pożyczki.

Opinie o firmach (1)
Zuza

25.11.2020

Świetny artykuł. Polecam.

Adres IP: **.**.**.94

Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (2 opinie)