Na czym polega działalność poręczeniowa?

Na czym polega działalność poręczeniowa?

Zapewnienie odpowiedniego finansowania może być szczególnie ciężkie podczas prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Szczególnie na początku działalności mikro-, mali oraz średni przedsiębiorcy mogą mieć spore problemy z utrzymaniem finansowania swojej firmy. Brak wystarczająco długiej historii kredytowej i wymaganych zabezpieczeń może skutecznie uniemożliwić firmie zaciągnięcie kredytu lub pożyczki dla firm Rzeszów. Właśnie w takich sytuacjach przedsiębiorcy powinni skorzystać z działalności poręczeniowej oferowanej przez Podkarpacki Fundusz Rozwoju.

Jaki jest cel poręczenia?
Poręczenie kredytowe dla firm potrzebne jest niejednokrotnie mikro-, małym i średnim przedsiębiorcom, którzy nie mają odpowiedniego zabezpieczenia do otrzymania pożyczki lub kredytu na dalszy rozwój prowadzonej działalności. Zwłaszcza w takich przypadkach przedsiębiorcy są zobligowani do znalezienia poręczeniodawcy, który zwiększy wiarygodność firmy, zapewni mu płynność finansową bez konieczności angażowania własnych środków. Działalność poręczeniowa cieszy się ogromną popularnością wśród firm, które dopiero rozpoczynają swoją działalność na rynku.

Kto może ubiegać się o poręczenie?
O poręczenie w Podkarpackim Funduszu Rozwoju mogą ubiegać się firmy mikro-, małe i średnie prowadzące swoją działalność na terenie województwa podkarpackiego z zarejestrowaną siedzibą firmy lub jej oddziałem. Jak wygląda działalność poręczeniowa? Poręczenie udzielone przez Podkarpacki Fundusz Rozwoju może dotyczyć nawet 80% wartości zaciąganego kredytu lub pożyczki. PFR udziela poręczeń dla firm chcących zaciągnąć pożyczki, kwota poręczenia może wynosić od 5 tys. do nawet 1 miliona złotych. Prowizja od udzielonego poręczenia wynosi od 0,5% do 3,5% w zależności od czasu trwania danego poręczenia, jak również od ryzyka związanego z udzielonym poręczeniem. Poręczenie kredytowe umożliwia firmom uzyskanie dostępu do różnorodnych źródeł finansowania.

Opinie o firmach (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy