Kto może się starać o pożyczkę od PFR?

Kto może się starać o pożyczkę od PFR?

O pożyczkę dla spółki od Podkarpackiego Funduszu Rozwoju, a więc PFR mogą starać się przede wszystkim przedsiębiorcy z sektora MŚP, a więc mikro-, mali oraz średni przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność na terenie województwa podkarpackiego i mają zarejestrowaną na jego terenie siedzibę firmy lub jej oddział.

Podkarpacki Fundusz Rozwoju udziela pożyczek przedsiębiorcom, którzy potrzebują środków pieniężnych na rozwój swojej firmy, a więc na przykład finansowanie bieżącej działalności, czyli opłacanie bieżących wydatków, zakup towarów potrzebnych do prawidłowej działalności firmy, jak również wypłacanie comiesięcznego wynagrodzenia pracownikom. W przypadku PFR udzielane są również pożyczki hipoteczne https://www.pfr-podkarpackie.pl/pozyczki/pozyczka-hipoteczna.html , z których przedsiębiorca może dokonać zakupu biura, magazynu, a także lokalu użytkowego czy lokalu usługowego.

Podkarpacki Fundusz Rozwoju Sp. z o.o., który istnieje od roku 2017, jest spółką samorządową, która oferuje instrumenty finansowe służące MŚP na terenie województwa podkarpackiego. Wsparcie prowadzone przez PFR jest w szczególności oferowane firmom, które mają utrudniony dostęp do finansowania. Zadaniem PFR jest wzmocnienie pozycji, a także konkurencyjności poprzez skuteczne, ciągłe i dynamiczne rozwijanie działalności gospodarczej. PFR pomaga zdobyć firmom dostęp do źródeł finansowania ich działalności gospodarczej, a także dostęp do całego obszaru województwa podkarpackiego.

Opinie o firmach (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (6 opinii)

Księgowość jest bardzo istotną kwestią jeżel...
Polska po dołączeniu do grona krajów czł...
Znajomość podstawowych przepisów prawa jest nie...
Dokumenty gromadzą się bardzo szybko. Umowy, zle...
Czasy pandemii są bardzo trudnym okresem dla wiel...
Biblioteczka to mebel, bez którego ciężko sobie...