Jak zaoszczędzić na drukowaniu?

Jak zaoszczędzić na drukowaniu?

Oszczędne drukowanie pozwoli Ci nie tylko ograniczyć nadmierne zużycie papieru, ale również innych materiałów eksploatacyjnych, m.in. tuszów lub tonerów. Nie ważne czy drukujesz w warunkach domowych, czy w przestrzeni biura - w każdym z tych przypadków, warto obniżyć koszty drukowania. Jak obniżyć koszty drukowania? Dowiesz się tego z kilku cennych i praktycznych porad.

Czy naprawdę musisz drukować cały dokument?
Przed automatycznym wciśnięciem przycisku drukuj, zastanów się, czy naprawdę potrzebne Ci jest wydrukowanie całego dokumentu? W dzisiejszych czasach dokumenty najczęściej przetrzymuje się w formie elektronicznej - możesz stworzyć osobny folder na wszelkiego typu pokwitowania zapłaty rachunków czy wystawionych faktur i paragonów. Jeżeli jednak musisz wydrukować wspomniany dokument, ogranicz się do wydrukowania potrzebnych Ci stron, a nie całego dokumentu.

Oszczędne drukowanie
Przed rozpoczęciem drukowania możesz przełączyć swoją drukarkę na tryb oszczędny, który sprawi, że Twoja drukarka przejdzie w tryb ekonomiczny. Co dokładnie to oznacza? Wynikiem drukowania w trybie oszczędnym jest niższa jakość wydruku, ponieważ zużywana jest mniejsza ilość tuszu. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku druku dokumentu tekstowego nie będzie widać różnicy w jakości - dopiero wydruk zdjęcia straciłby na jakości.

Druk dwustronny i opcja monochromatyczna
Kolejnym pomysłem, aby drukować oszczędniej, jest drukowanie dokumentów dwustronnie, a nie jednostronnie. Natomiast w celu zaoszczędzenia tuszów lub tonerów, warto zdecydować się na druk czarno-biały, szczególnie jeżeli drukowane dokumenty są przeznaczone do prywatnego użytku.

Tonery zamienniki
Prostym sposobem na zaoszczędzenie jest wybieranie zamienników tonerów - zamiennik Resdruk 85A, zamiast tonerów oryginalnych. Tonery regenerowane od sprawdzonych producentów cieszą się wysoką jakością, która gwarantuje wyraźny oraz trwały druk. Zamienniki tonerów są dostępne w atrakcyjnych cenach, a różnice w drukowaniu dokumentów są wręcz niezauważalne.

Opinie o firmach (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (6 opinii)
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (4 opinie)

Znajomość podstawowych przepisów prawa jest nie...
Dobre prosperowanie firmy czy też przedsiębiorst...
Prawo rodzinne jest specjalnym działem prawa cywi...
Księgowa to zawód, który coraz częściej jest ...
Potrzebujecie skorzystać z usług radcy prawnego?...
Posiadanie swojej kancelarii prawnej to dopiero pi...