Jak sobie pomóc w budowaniu wiarygodności przy ubieganiu się o pożyczkę? 

Jak sobie pomóc w budowaniu wiarygodności przy ubieganiu się o pożyczkę? 

Możliwość odrzucenia wniosku o kredyt lub pożyczkę istnieje zawsze, ponieważ może to być uwarunkowane wieloma czynnikami - jednym z tych czynników jest brak wiarygodności, a więc brak jakiejkolwiek historii kredytowej, a także brak odpowiednio wysokich funduszy. Okazuje się jednak, że nawet gdy bank odmawia Ci udzielenia pożyczki lub kredytu nie jest to sytuacja bez wyjścia. Jednym z rozwiązań jest staranie się o pożyczka na zakup nieruchomości dla firm lub pożyczkę obrotowa w innej instytucji np. w Podkarpackim Funduszu Rozwoju.


Jak banki weryfikują wnioski o pożyczkę?
Procedury przy weryfikowaniu wniosków o pożyczki i kredyt mogą być bardziej lub mniej rozbudowane (wszystko jest zależne od wybranej instytucji), jednakże zazwyczaj przygotowywana jest analiza pod kątem wiarygodności. Na co zwracają uwagę instytucje finansowe, zanim udzielą kredytu firmie? W pierwszej kolejności sprawdzana jest tożsamość osoby wnioskującej, a także czy wniosek został prawidłowo wypełniony oraz, czy zostały do niej dołączone odpowiednie dokumenty. Na tym etapie instytucja finansowa zazwyczaj szacuje zdolność kredytową wnioskującego, która jest potrzebna do określenia, w jakim terminie potencjalny kredytobiorca spłaci zadłużenie. Oczywiście ogromne znaczenie ma również historia kredytowa, która polega na wysyłaniu zapytań do baz dłużników - tak więc osoby, które widnieją na takich listach, a więc nie spłacały rat kredytu czy zalegają z innymi zapłatami, będą miały znaczne trudności w pozyskaniu kredytu. 

Działalność poręczeniowa PFR
Poręczenie pozwala zwiększyć wiarygodność przedsiębiorcy, a także pozwala zapewnić mu większą płynność finansową bez konieczności angażowania własnych środków finansowych. Działalność poręczeniowa prowadzona przez Podkarpacki Fundusz Rozwoju jest szczególnie ważna w przypadku małych i dość młodych firm, które dopiero rozpoczynają swoją działalność i nie uzyskały jeszcze wynagrodzenia za wykonane prace, a są im potrzebne fundusze na bieżący rozwój działalności. Szczególnie firmy, które nie mają odpowiedniego zabezpieczenia powinny znaleźć poręczeniodawcę. Podkarpacki Fundusz Rozwoju udziela poręczeń pożyczek dla firm na kwoty, które sięgają nawet do 1 miliona złotych, a sam okres poręczenie wynosi do 10 lat. Prowizja udzielenie poręczenia wynosi od 0,5% do 3,5%, ponieważ jest ona bezpośrednio związana z czasem trwania poręczenia, a także ryzykiem związanym z udzieleniem poręczenia. 

Opinie o firmach (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Ocena: 5/5 (5 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (2 opinie)