Gdzie się przydają wózki do sprzątania?

Gdzie się przydają wózki do sprzątania?

Wózki do sprzątania to narzędzia, które ułatwiają nam pracę — odpowiednio dobrane dodatkowo ją przyśpieszą i umilą. Wózki hotelowe pomagają w transporcie wszelkich niezbędnych przedmiotów do sprzątania, dzięki czemu osoba sprzątająca może w każdej chwili wyczyścić napotkane zabrudzenia. Wózki są idealne do sprzątania praktycznie każdego typu powierzchni, ponieważ umieszczone są na jezdnej podstawie, gwarantują zwiększoną mobilność, a większe przestrzenie nie stanowią żadnego problemu. Wózki do sprzątania gwarantują ergonomię pracy, ponieważ są zaprojektowane w taki sposób, aby niepotrzebnie nie dźwigać przedmiotów i się nie schylać.

 

Jaki wózek jest idealny dla firmy sprzątającej?

W przypadku firmy sprzątającej do wyboru wózka konieczne jest określenie typu wykonywanych prac, a także wielkości powierzchni, na których będą one przeprowadzane. Są to dwa główne elementy, które trzeba rozważyć przed podjęciem decyzji o wyborze odpowiedniego wózka do sprzątania. W każdej firmie sprzątającej nie może zabraknąć wózka jednowiaderkowego lub dwuwiaderkowego z wyciskarką, dzięki któremu będzie można szybko i sprawnie umyć podłogi, jak również przechowywać podstawowe urządzenia do sprzątania, dzięki którym będziemy mogli wykonywać swoją pracę w biurowcach, domach i mniejszych sklepach. Duże wózki do sprzątania to również "must have" dla firmy sprzątającej, ponieważ gwarantują one ergonomię pracy i maksymalną wygodę przy czyszczeniu powierzchni hoteli czy galerii handlowych. Tego typu wózki zazwyczaj są dodatkowo wyposażone w specjalne pojemniki na segregacje środków czystości, papieru toaletowego i wielu niezbędnych przedmiotów.


Najczęstsze miejsca pracy wózków:

  • domy — jednym z częstszych miejsc pracy wózków do sprzątania są domy oraz mieszkania, dlatego w takim przypadku świetnie sprawdzają się wózki z jednym wiaderkiem i wyciskarką, które umożliwiają komfortowe umycie podłogi.
  • hotele — do tego typu przestrzeni przeznaczone są specjalne wózki hotelowe, które pozwalają na kompleksowe wyczyszczenie i uporządkowanie wspomnianej przestrzeni. Do hoteli najczęściej wykorzystywane są wózki o większej pojemności ze specjalnymi koszami do segregacji brudnych pościeli i ręczników oraz świeżo wypranych egzemplarzy.
  • szpitale — w tym przypadku najchętniej wykorzystywane są wózki, które pozwalają na używanie tzw. mopów jednego kontaktu, a więc posiadają jeden pojemnik, który nasącza mopy jednorazowe płynem do dezynfekcji, dzięki czemu możliwa jest higieniczna dezynfekcja szpitalnych pomieszczeń.
  • biura oraz galerie handlowe — przestrzenie te odznaczają się różnorodnością pomieszczeń, zazwyczaj wyposażone są w wąski i długie korytarze, a także piętra. W takich przypadkach najlepiej sprawdzą się wózki serwisowe, które są wyposażone praktycznie we wszystko, co jest konieczne do kompleksowego posprzątania wnętrza.
Opinie o firmach (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (7 opinii)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (5 opinii)
Ocena: 5/5 (6 opinii)