Czy warto wziąć pożyczkę na zakup nieruchomości komercyjnych dla firm?

Czy warto wziąć pożyczkę na zakup nieruchomości komercyjnych dla firm?

Posiadanie nieruchomości komercyjnych jest bardzo pożądane zarówno przez właścicieli firm stawiających dopiero swoje pierwsze kroki, jak i przedsiębiorców myślących o poszerzeniu swojej działalności o kolejne lokalizacje. Niekoniecznie należy być w posiadaniu dużych oszczędności, aby zakup nieruchomości komercyjnych był możliwy. Można skorzystać również z innych opcji, wśród których najczęściej wymienianymi są dotacje unijne, kredyty oraz pożyczki hipoteczne. Najwięcej perspektyw i swobody daje ostatnia możliwość, czyli pożyczka na zakup nieruchomości komercyjnych dla firm.

Wymogi i wkład własny

Największą zaletą pożyczki jest łatwość ich przydzielenia. Kredyty udzielane przez bank oraz dotacje unijne i programy charakteryzują się dość sztywnymi wymogami. Z kolei pożyczka na zakup nieruchomości komercyjnych dla firm to opcja dużo mniej wymagająca - konkretne zasady ustala dany podmiot udzielający pożyczek. Dla właścicieli podkarpackich firm wartą rozważenia i opłacalną możliwością jest oferta Podkarpackiego Funduszu Rozwoju. Pożyczka hipoteczna na zakup nieruchomości dla firm wymaga właściwie jedynie posiadania wkładu własnego o wysokości 10%. Jeśli natomiast chodzi o kredyt udzielany przez bank, są to zwykle dużo większe kwoty.

Korzystne warunki

Pożyczka na zakup nieruchomości dla firm od Podkarpackiego Funduszu Rozwoju ma bardzo dużo zalet, wśród których znajduje się jej wysoka kwota, ponieważ aż do 1 miliona złotych. Dodatkowo można liczyć na karencję trwającą do sześciu miesięcy, co pozwoli na okresowo mniejsze spłacanie określonych środków finansowych. Warto również wspomnieć o braku prowizji za czynności związane bezpośrednio z wzięciem pożyczki na zakup nieruchomości dla firm, czyli rozpatrzenie wniosku i udzielenie pożyczki. Natomiast samo w sobie oprocentowanie wynosi 8,62%. Wszystkie szczegóły dostępne są na stronie internetowej Podkarpackiego Funduszu Rozwoju Podkarpackiego, a w razie jakichkolwiek pytań można skorzystać z doradztwa wykwalifikowanych specjalistów.

Opinie o firmach (0)
Dodaj swoją opinię
Twoja ocena ogólna:

Zobacz również

Ocena: 5/5 (2 opinie)
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Oceń firmę
jako pierwszy
Ocena: 5/5 (2 opinie)
Ocena: 5/5 (5 opinii)